Więcej aktualności ...

Umiejętności Meeting Plannera w świecie COVID-19

BizBash Media zebrało informacje od meeting planerów jakie dzisiaj są najważniejsze kompetencje i cechy, które powinni posiadać. Od wiedzy technicznej, poprzez plany komunikacji kryzysowej, po zdrową dawkę empatii, to tylko niektóre z umiejętności, które wymienili. Poniżej osiem z nich. 

Kraków rozmawia z UE o uregulowaniu najmu turystycznego

Wielomiesięczne solidarne zabiegi miast europejskich – w tym Krakowa – o to, aby unijne instytucje wypracowały spójne przepisy pozwalające kontrolować krótkoterminowy najem turystyczny, wydają się przynosić efekty. 

Premiera Raportu Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce 2020

Już po raz jedenasty Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej (PCB POT) opracowało raport „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce 2020”, stanowiący podsumowanie osiągnięć branży spotkań z 2019 roku.

Bezpieczny Obiekt MICE – nowy program autocertyfikacji

Ostatnie miesiące zmieniły świat spotkań branżowych na całym świecie. Nie ustają działania poświęcone funkcjonowaniu w nowej rzeczywistości. Polska Organizacja Turystyczna na stronie internetowej bezpiecznyobiekt.pot.gov.pl uruchomiła nowy program autocertyfikacji skierowany do obiektów konferencyjnych i kongresowych w Polsce. 

Airbnb i Kraków – partnerstwo na rzecz zrównoważonej turystyki

16 września platforma Airbnb i Miasto Kraków podpisały list intencyjny, inaugurujący partnerską współpracę na rzecz zrównoważonej turystyki. Obie strony będą upowszechniać wiedzę o zaletach odpowiedzialnego podróżowania, a także wymieniać się danymi o ruchu turystycznym. 

Challenge dla GOPR,  czyli mariaż ratownictwa górskiego z branżą spotkań

W dniach: 11-13 września 2020 roku w Podlesicach odbędzie się wyjątkowa akcja CSR mająca na celu wparcie rozbudowy i modernizacji Centralnej Stacji Ratunkowej Grupy Jurajskiej GOPR, w której wezmą udział wolontariusze ze stowarzyszenia MPI Poland Chapter oraz studenci Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula.

ANTYCOVID EXPO – potrzeba matką wynalazków

Aplikacje i bransoletki do domowej kwarantanny, rączki do bezdotykowego otwierania drzwi, solarne dezynfekatory - to zaledwie kilka spośród wielu produktów udawadniających, że technologia przyszłości pomoże przetrwać kryzys.

ICE Kraków zaprasza na Vademecum Wydarzeń Hybrydowych

W wirtualnym studiu ICE Kraków, w środę, 2 września w godzinach 14:00-15:00 odbędzie się spotkanie poświęcone wydarzeniom hybrydowym. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w transmisji online.  

Kraków w żółtej strefie na mapie zakażeń koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia objęło Kraków żółtą strefą epidemii koronowirusa Sars-Cov-2. Apelujemy do mieszkańców i turystów o rozwagę i stosowanie się do wszystkich zasad sanitarnych.

Certyfikat “Małopolska - Bezpieczna Turystyka”

Podróżuj bezpiecznie po Małopolsce. Ruszył program Certyfikat „Małopolska – Bezpieczna Turystyka”, którego celem jest zwiększenie zaufania osób odwiedzających Region do obiektów hotelarskich, usług transportowych czy różnego rodzaju atrakcji turystycznych! Od dziś zapraszamy do rejestracji na stronie www.cmbt.pl.

POLECAMY