Unia Europejska
Zrównoważone spotkania rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

W Krakowie pijemy wodę z kranu

Woda w krakowskich kranach jest powszechnie dostępna, przyjazna dla środowiska oraz znacznie tańsza od wody butelkowanej. A co najważniejsze jest wysokiej jakości, zaś jej parametry są na bieżąco monitorowane.

Fot. materiały prasowe

Ekologiczne i praktyczne rozwiązanie

Wodę z kranu można z powodzeniem podawać podczas eventów – serwowana w dzbankach wygląda estetycznie i eliminuje użycie jednorazowego plastiku. Dodatkowe dyspozytory w przestrzeni konferencyjnej zachęcają do uzupełniania bidonów czy butelek przez użytkowników. 


Wysoka jakość wody z kranu

Woda w krakowskich kranach jest czysta i zdrowa, a dodatkowo posiada ponad 300 mg składników mineralnych w 1 litrze, w tym biopierwiastki takie jak wapń, magnez, potas i sód. Picie wody z kranu deklaruje już 60% mieszkańców miasta.

Jakość wody gwarantują codzienne kontrole i najnowsze technologie dezynfekcji, w tym także system dezynfekcji promieniami UV, stosowany również w Nowym Jorku czy Rotterdamie.

Potwierdzeniem spełniania standardów jest fakt, iż krakowska „kranówka” znalazła się na drugim miejscu (po Singapurze) w rankingu jakości wody pitnej, przeprowadzonym w 2016 roku w kilkunastu krajach przez Europejską Organizację Współpracy na rzecz Benchmarkingu (EBC).

Pitniki w przestrzeni miejskiej

Dla wygody mieszkańców i turystów na mapach Google zostały zaznaczone pitniki miejskie oraz miejsca z dostępem do wody. Warto z nich korzystać podczas odkrywania miasta „po godzinach”.

Aby je szybko zlokalizować, wystarczy wpisać w wyszukiwarce Google Maps hasło „pitnik miejski” (po polsku).

Obecnie na terenie miasta zainstalowano 37 pitników.

 

pokaż metkę
Autor: Kraków Convention Bureau
Osoba publikująca: Małgorzata Rajwa
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
Data publikacji: 2024-03-12
Data aktualizacji: 2024-03-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź