Unia Europejska
Zrównoważone spotkania rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Bank Projektów Legacy

Termin „legacy” w odniesieniu do branży spotkań oznacza dziedzictwo, które dane wydarzenie pozostawia po sobie w miejscu realizacji. Wzajemne oddziaływanie na siebie wydarzenia i miasta skutkuje swoistym „impactem”, którego nie postrzegamy wyłącznie w kontekście wymiaru ekonomicznego, ale szerzej: jako efekt organizacji eventu czy spotkania, zmieniający destynację, w której realizowany jest dany projekt. Może on wpływać na podejście miejscowych decydentów, a także inspirować lokalne społeczności w niemal każdej dziedzinie ludzkiej działalności.

Fot. Bank Projektów Legacy

W Krakowie propagujemy myślenie o kongresach w kategoriach „dziedzictwa”. Wierzymy, że nie stanowią one epizodu w życiu miasta, lecz mają potencjał, by pozytywnie oddziaływać na lokalną społeczność. Świadomość ta zmienia również rozumienie samego kongresu – z wydarzenia zamkniętego dla grupy specjalistów staje się on potencjalnie „otwarty dla miasta”, przynosząc korzyści dla rozmaitych jego użytkowników.

„Bank Projektów Legacy” prowadzony przez Kraków Convention Bureau to wciąż rozbudowywana baza inicjatyw, w które mogą zaangażować się organizatorzy wydarzenia. Inicjatywy zostały podzielone według obszaru oddziaływania, na trzy następujące kategorie: środowisko, społeczeństwo i gospodarkę. Ponieważ istotne są dla nas kwestie zrównoważonego rozwoju, każda inicjatywa znajdująca się w Banku Projektów odnosi się jednego z 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Zachęcamy organizatorów wydarzeń do kontaktu – nasz zespół przedstawi dostępne rozwiązania oraz pomoże dopasować inicjatywę do specyfiki i charakteru eventu.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Małgorzata Rajwa
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
Data publikacji: 2022-06-13
Data aktualizacji: 2022-06-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź