Unia Europejska
Zrównoważone spotkania rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wykorzystaj transport publiczny podczas wydarzeń

W Krakowie organizatorzy konferencji, kongresów, wydarzeń kulturalnych i sportowych mogą skorzystać ze specjalnych stawek na przejazdy komunikacją miejską.

Na mocy uchwały z 2014 roku Rada Miasta Krakowa wprowadziła możliwość zakupu tzw. „biletu konferencyjnego” - uprawnień do przejazdów środkami Komunikacji Miejskiej w Krakowie zgodnie z cennikiem:

 

Rodzaj grupy1

Cena2 [zł]

1 doba

2 doby

3 doby

4 doby

Każda kolejna doba powyżej 4 doby

do 100 osób

300,00

580,00

810,00

1100,00

200,00

 

Grupa do 100 osób jest podstawą do tworzenia grupy stanowiącej wielokrotność grupy 100 osób. Odpłatność za uprawnienie nabywane dla konkretnej liczby osób wylicza się jako wielokrotność odpłatności dla grupy do 100 osób z rabatem 1% za każde 100 osób w zaokrągleniu do 1 zł.

Dla każdej kolejnej grupy 100 osób powyżej 5000 osób wysokość odpłatności będzie wyliczana z rabatem 50%.

Przyjazne dla środowiska i… budżetu

Poruszanie się po Krakowie nie stanowi problemu. Miasto posiada sprawnie zorganizowaną sieć komunikacyjną oraz stale rozbudowywaną i modernizowaną infrastrukturę. Warto zatem zrezygnować z samochodu na rzecz komunikacji publicznej także podczas kongresów
i konferencji.

Komunikacja miejska w naszym mieście jest jedną z najnowocześniejszych w kraju. Codziennie zapewnia ok. miliona przewozów, rocznie korzysta z niej 375 mln podróżujących. Pasażerów wozi ponad 630 niskopodłogowych i klimatyzowanych autobusów oraz ponad 330 tramwajów, prawie w całości również niskopodłogowych i klimatyzowanych.

W trosce o czyste powietrze, Kraków jako pierwsze miasto w Polsce uruchomił też regularną linię obsługiwaną przez autobusy elektryczne. Obecnie po Krakowie jeździ 121 elektryków, MPK testuje również autobusy zasilane wodorem.

Ofertowany przez miasto Kraków bilet konferencyjny daje możliwość korzystania z przejazdów Komunikacją Miejską w Krakowie w strefach biletowych I, II i III.

Wykorzystanie komunikacji miejskiej podczas wydarzeń to rozwiązanie przyjazne także dla budżetu konferencji. Dla przykładu, dla konferencji trwającej 4 dni, w której uczestniczy 2000 osób opłata za przejazdy komunikacją miejską podczas całego wydarzenia wynosi około 9 złotych na delegata.

Jak to wygląda w praktyce?

Organizatorzy wydarzeń zainteresowani zakupem biletu konferencyjnego powinni podpisać umowę z Zarządem Transportu Publicznego w Krakowie. ZTP to jednostka organizacyjna Gminy Miejskiej Kraków odpowiedzialna za organizowanie, nadzorowanie i prowadzenie spraw związanych z publicznym transportem zbiorowym.

Link do treści umowy znajduje się poniżej. Należy ją uzupełnić w miejscach zaznaczonych kolorem czerwonym oraz udostępnić projekt identyfikatora, którym będą posługiwać się uczestnicy planowanego wydarzenia.

Umowę można podpisać także w formie w formie elektronicznej po wcześniejszym uzgodnieniu z ZTP.

Po opłaceniu zamówienia organizator otrzymuje bilet w formie hologramu, ważny przez okres trwania wydarzenia, który należy nakleić na identyfikatorze konferencji.

Umowa – grupowe uprawnienia (35 KB)

Więcej informacji: Przewodnik po biletach KMK – ZTP Kraków                               

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Małgorzata Rajwa
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
Data publikacji: 2024-02-27
Data aktualizacji: 2024-02-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź