Unia Europejska
O Nas rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ambasadorowie Kongresów Polskich - zgłoszenia do programu za lata 2022-2023

Poszukiwani są Ambasadorowie i Ambasadorki Kongresów Polskich, osoby aktywnie pozyskujące międzynarodowe wydarzenia do Polski. Po raz kolejny zgłaszać można również Mecenasów Kongresów Polskich, czyli firmy i instytucje wspierające organizowane wydarzenia. Zapraszamy do zgłaszania kandydatur do 15 września 2023 roku.

Fot. materiały prasowe

 Celem Programu Ambasadorów Kongresów Polskich (AKP) jest organizowanie procesu promocji i zachęcanie do efektywnego pozyskiwania do Polski międzynarodowych spotkań oraz wydarzeń, ze szczególnym uwzględnieniem kongresów i konferencji.

Organizatorami Programu Ambasadorów Kongresów Polskich są wspólnie Polska Organizacja Turystyczna (POT) wraz z Poland Convention Bureau i Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce (SKKP). Co warto podkreślić program nie byłby możliwy bez współpracy z miejskimi i regionalnymi convention bureau z Polski, w szczególności w ramach lokalnych Klubów Ambasadora oraz zaproszonych osób, instytucji i organizacji.

Program Ambasadorów Kongresów działa z powodzeniem na całym świecie, chociażby w Japonii, na Słowenii czy w USA. Choć pod różnymi nazwami, cel jest ten sam - wyłonić osobistości świata nauki, biznesu i wszystkich tych, którzy pozyskują kongresy i konferencje do danego kraju. Program Ambasadorów Kongresów Polskich w 2023 roku obchodzi swoje 25-lecie. Zachęcamy zatem do zgłaszania kandydatur do tytułów Ambasadora i Mecenasa Kongresów za lata 2022 i 2023 - powiedziała Agnieszka Szymerowska, Dyrektorka Biura SKKP.

Zgłoszenia kandydatur będą możliwe do 15 września 2023 roku. Kandydatów do tytułów Ambasadora i Mecenasa można zgłaszać on-line poprzez formularz dostępny pod adresem https://akp2022.syskonf.pl. Wszelkie pytania można zgłaszać do Sekretarz Kapituły Programu AKP, Agnieszki Szymerowskiej pod adresem email agnieszka.szymerowska@skkp.org.pl

Wyłonienie laureatów za lata 2022-2023 Zgodnie z regulaminem, Kapituła Programu Ambasadorów Kongresów Polskich wybierze nowych, honorowych AKP oraz Mecenasów za lata 2022 i 2023. Kapituła składa się z przedstawicieli branży i nauki, wskazanych przez organizatorów Programu. Wśród członków, prócz Prezesa POT, Rafała Szmytke oraz Pauli Fanderowskiej, Prezeski SKKP udział w pracach udział biorą m.in. prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk (Przewodniczący Kapituły), dr hab. Anna Kalinowska-Żeleźnik, prof. UWSB Merito, Michał Fijoł (Prezes PLL LOT), Gheorghe Marian Cristescu (Prezes PHH), Alicja Omięcka (Port Lotniczy Lublin), czy prof. dr hab. n. med. Bohdan Maruszewski.

Wśród krajów Grupy Wyszehradzkiej największą liczbą osób w zarządach międzynarodowych stowarzyszeń może poszczycić się Polska (280 liderów). 106 dużych kongresów zorganizowanych w naszym kraju i zaprezentowanych w badaniu GainingEdge, dotyczącego kapitału intelektualnego w miejscach docelowych kongresów (2020), dało wskaźnik wykorzystania kapitału intelektualnego na poziomie 37,9 proc., co jest porównywalne ze wskaźnikiem Francji czy Niemiec. Potencjału intelektualnego, naukowego i technologicznego, jak również zaplecza kongresowego naszych miast nie musimy się wstydzić, jednak należy przyznać, iż w badaniu GainingEdge na tle świata wypadamy niewystarczająco dobrze, co oznacza, że mimo niesprzyjających czasów, powinniśmy jeszcze bardziej aktywizować i inspirować naszych Ambasadorów Kongresów - powiedziała Aneta Książek, Kierownik Poland Convention Bureau POT.

Lokalne Kluby Ambasadora Kongresów działające w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu (a wkrótce też w innych miastach) skupiają w swoich szeregach naukowców i profesjonalistów z różnych branż. Niezależnie jaką pełnią funkcję w organizacjach czy stowarzyszeniach, Ambasadorzy są naszymi naturalnymi partnerami w drodze do pozyskania wydarzenia. Jednocześnie należy podkreślić fakt, iż pozyskiwanie wydarzeń, a w szczególności międzynarodowych kongresów, to skomplikowany i długotrwały proces. Często zdarza się, że nie wygrywa się od razu, dlatego tym bardziej warto działać zespołowo i wspierać się wzajemnie, temu właśnie służy Program Ambasadorów Kongresów Polskich – dodała Aneta Książek.

 

Program AKP obchodzi w tym roku swoje 25-lecie

Prestiżowy program obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia. W tym czasie uhonorowanych zostało 300 osób. Co roku członkowie Kapituły Programu Ambasadorów Kongresów Polskich spośród nominowanych osób do nagrody wyłaniają laureatów, przyznając im honorowy tytuł Ambasadora Kongresów Polskich. Spotkanie z laureatami oraz uroczyste wręczenie dyplomów odbywa się podczas Gali Ambasadorów Kongresów Polskich. Do tej pory gale zostały zorganizowane w Warszawie (do 2009), Krakowie (2010, 2017), Toruniu (2011), Poznaniu (2012, 2018), Wrocławiu (2013), Kielcach (2014), Katowicach (2015, 2019), Łodzi (2016), Gdyni za lata 2020 i 2021 (2022).

Dodatkowe informacje o programie Ambasadorów Kongresów Polskich znajdują się na dedykowanej stronie ambasadorkongresow.pl

Dodatkowe informacje:

• LinkedIn linkedin.com/showcase/PolandCVB

• Twitter twitter.com/PolandCVB

• Hasztagi #PolandCVB #Eventprofs

 

Osoby kontaktowe:

Jarosław Marciuk - Główny Specjalista ds. e-Marketingu, Poland Convention Bureau Email jaroslaw.marciuk@pot.gov.pl LinkedIn linkedin.com/in/jaroslawmarciuk

Agnieszka Szymerowska Sekretarz Kapituły Programu AKP Email agnieszka.szymerowska@skkp.org.pl LinkedIn linkedin.com/in/agnieszka-szymerowska - 355329155

pokaż metkę
Autor: Poland Convention Bureau
Osoba publikująca: Małgorzata Rajwa
Podmiot publikujący: Biuro Kongresów
Data publikacji: 2023-07-18
Data aktualizacji: 2023-07-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź