Unia Europejska
Zrównoważone spotkania rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Pakt dla klimatu

2024-05-13

Kraków od lat konsekwentnie realizuje działania mające na celu osiągnięcie neutralności klimatycznej, wdrażając programy sektorowe w różnych obszarach, np.  w zakresie zwiększenia wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych, efektywności energetycznej czy dostępności komunikacyjnej. Do udziału w inicjatywach na rzecz klimatu i środowiska zaprasza przedstawicieli wszystkich środowisk, organizacji samorządowych, biznesu oraz mieszkańców.

10 grzechów głównych nieświadomego turysty

2024-05-09

Nadszedł czas kiedy korzystając z wiosennej aury i dodatkowych dni wolnych chętnie wyjeżdżamy, żeby pobyć blisko przyrody, często nad wodą. Zdarza się, że podczas takich wyjazdów zamiast dziewiczej natury czekają nas niemiłe niespodzianki: nie tylko w wodach rzek, jezior i innych akwenów, ale także nad ich brzegami. Nielegalnie porzucone worki z odpadami, resztki z biesiadowania i grillowania, ślady używanych do mycia samochodów detergentów, pozostawiające wielokolorowe plamy na taflach wód. Taki widok może nam skutecznie popsuć wypoczynek, dlatego dziś przypominamy, że to na nas wszystkich spoczywa obowiązek dbania o dobry stan wód.

Świętuj Dzień Ziemi

2024-04-24

Postaw na ekologię i Świętuj Dzień Ziemi!

W Krakowie pijemy wodę z kranu

2024-03-12

Woda w krakowskich kranach jest powszechnie dostępna, przyjazna dla środowiska oraz znacznie tańsza od wody butelkowanej. A co najważniejsze jest wysokiej jakości, zaś jej parametry są na bieżąco monitorowane.

Wykorzystaj transport publiczny podczas wydarzeń

2024-02-27

W Krakowie organizatorzy konferencji, kongresów, wydarzeń kulturalnych i sportowych mogą skorzystać ze specjalnych stawek na przejazdy komunikacją miejską.

'Wide open for sustainable meetings' - Leonardo Hotels

2024-02-28

Zapraszamy na wywiad z Magdaleną Młynarczyk – Cluster Poland Director of Sales and Marketing w Leonardo Hotels, która podzieli się rozwiązaniami wdrożonymi w Leonardo Hotels. Krakowskie hotele w ubiegłym roku otrzymały certyfikat Green Key, co potwierdza efektywność działań i zaangażowanie w zrównoważony rozwój sieci Leonardo, a także całego zespołu.

Rowerem do pracy – ruszamy!

2024-02-22

1 marca rusza 8.edycja rowerowej kampanii „Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca…i tak w kółko”. Jako Kraków Convention Bureau oraz Wydział ds. Turystyki bierzemy w niej udział!

Krakowskie uczelnie wspierają zrównoważony rozwój Krakowa

2024-02-14

Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie w konsorcjum Regionalne Centrum Eksperckie Edukacji dla Zrównoważonego Rozwoju.

Zielone szkolenie

2024-02-06

Aby uporządkować podstawy wiedzy nt. zrównoważonego zarządzania w turystyce, poznać aktualne międzynarodowe standardy, wytyczne i regulacje prawne, a także dobre praktyki i przykłady, nasz zespół dołączył do szkolenia „Turystyka zrównoważona w praktyce”.

Analiza śladu węglowego z miejskiej konferencji

2024-02-06

Wiele organizacji i firm w związku z narastającą emisją dwutlenku węgla, koniecznością obniżenia tej emisji oraz postępującej zmiany klimatu szacuje swój wkład w globalne zapobieganie skutkom tej zmiany na podstawie obliczenia swojego śladu węglowego. Zespół krakowskich Doradczyń ds. klimatu i środowiska podjął się policzenia śladu węglowego ubiegłorocznej konferencji "Możliwości utworzenia społeczności energetycznych w Krakowie".

Znajdź