Unia Europejska
Zrównoważone spotkania rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Krakowskie uczelnie wspierają zrównoważony rozwój Krakowa

2024-02-14

Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie w konsorcjum Regionalne Centrum Eksperckie Edukacji dla Zrównoważonego Rozwoju.

Zielone szkolenie

2024-02-06

Aby uporządkować podstawy wiedzy nt. zrównoważonego zarządzania w turystyce, poznać aktualne międzynarodowe standardy, wytyczne i regulacje prawne, a także dobre praktyki i przykłady, nasz zespół dołączył do szkolenia „Turystyka zrównoważona w praktyce”.

Analiza śladu węglowego z miejskiej konferencji

2024-02-06

Wiele organizacji i firm w związku z narastającą emisją dwutlenku węgla, koniecznością obniżenia tej emisji oraz postępującej zmiany klimatu szacuje swój wkład w globalne zapobieganie skutkom tej zmiany na podstawie obliczenia swojego śladu węglowego. Zespół krakowskich Doradczyń ds. klimatu i środowiska podjął się policzenia śladu węglowego ubiegłorocznej konferencji "Możliwości utworzenia społeczności energetycznych w Krakowie".

Przyjęto plan zrównoważonej mobilności Metropolii Krakowskiej i jej obszaru funkcjonalnego

2023-12-14

6 grudnia 2023 roku Rada Miasta Krakowa podjęła uchwałę przyjmującą i wdrażającą do realizacji plan zrównoważonej mobilności Metropolii Krakowskiej i jej obszaru funkcjonalnego.

Trzecie warsztaty uczestników projektu NEEST

2023-12-14

ak pokonać bariery w transformacji energetycznej polskich miast? Jakie narzędzia mogą wesprzeć ten proces? Co powinien zawierać podręcznik transformacji, który zostanie opracowany w ramach projektu? Nad odpowiedziami m.in. na te pytania pracowali uczestnicy ostatnich warsztatów projektu NEEST.

'Wide open for sustainable meetings': TAURON Arena Kraków

2023-12-11

Zapraszamy na wywiad z Małgorzatą Marcińską, Prezes Zarządu Areny Kraków S.A., która przybliży wdrożone w obiekcie rozwiązania zgodne z celami zrównoważonego rozwoju, nakreśli jak zmieniła się polityka zarządzania TAURON Areną Kraków na przestrzeni niemal 10-ciu lat oraz opowie w jakie projekty zaangażowana jest największa hala widowiskowo-sportowa w Polsce.

28. Światowy Szczyt Klimatyczny w Dubaju

2023-12-08

W obradach biorą udział delegacje niemal 200 państw, w tym także z Polski. Łącznie w 28. edycji szczytu uczestniczy ok. 70 tysięcy osób, w tym także: ministrowie, negocjatorzy, aktywiści, przemysłowcy i przywódcy religijni. Szczyt potrwa do 12 grudnia.

Siódmy raport GDS-Index – wyniki, trendy, liderzy

2023-12-07

W 2023 roku projekt GDS odnotował znaczny wzrost. W GDS-Index pojawiło się 100 miast z 11 krajów z całego świata, w tym aż 42. nowe miasta wysyłające jasny komunikat o chęci współpracy i zmiany w zakresie zrównoważonego rozwoju. 86% miast poprawiło swój dotychczasowy wynik.

Spółdzielnia Socjalna Równość w cyklu 'Wide open for sustainable meetings'

2023-11-27

Jak połączyć w firmie cateringowej zawodową integrację osób wykluczonych społecznie oraz zaangażowanie w zrównoważony rozwój? Spółdzielnia Socjalna Równość od 2014 roku działa w branży kongresów i konferencji. W cyklu 'Wide open for sustainable meetings'– prezes Spółdzielni Socjalnej Równość p. Teresa Misina przybliży politykę firmy oraz stosowane w praktyce rozwiązania.

Kraków kolejny rok na drodze do neutralności klimatycznej

2023-11-21

W związku z przystąpieniem naszego miasta do kampanii Cities Race to Zero oraz do Porozumienia Burmistrzów na rzecz klimatu i energii* Kraków od roku 2022 raportuje działania w zakresie adaptacji i mitygacji do zmian klimatu za pośrednictwem CDP-ICLEI.

Znajdź