Unia Europejska
Zrównoważone spotkania rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Kraków – pierwsze polskie miasto, które dołączyło do GDS-Index!

2022-06-28

Trendy zachodzące w turystyce oraz branży spotkań w ciągu ostatnich kilku lat wyraźnie wskazują, że coraz większą wagę podróżujący przykładają do kwestii ekologii i zrównoważonego rozwoju. Destynacje turystyczne, które wykazują troskę we wspomnianych obszarach cieszą się rosnącą popularnością. Hotele oraz centra kongresowe na całym świecie podejmują działania zmierzające do ograniczenia emisji CO2, redukcji ilości odpadów oraz uzyskania niezależnych certyfikacji.

"Turystyka zrównoważona w praktyce" - szkolenie dla branży

2023-10-02

 Szkolenie "Turystyka zrównoważona w praktyce", stworzone specjalnie dla przedsiębiorstw turystycznych, które pragną wdrożyć zrównoważone praktyki w swoich działaniach, odbyło się 12 października 2023 roku.

Bilet komunikacji miejskiej w nowej odsłonie!

2023-09-19

Kraków jest pierwszą polską metropolią, która zaczęła liczyć swój ślad węglowy, czyli sumę emisji gazów cieplarnianych emitowanych przez miasto. Teraz idzie krok dalej – każdy, kto w codziennej podróży wybiera komunikację miejską, przekona się, zerkając na swój bilet, że ta decyzja ma istotny wpływ na redukcję emisji dwutlenku węgla.

Symposium Cracoviense: krakowska firma zorientowana na ESG – zapraszamy na wywiad z Anną Jędrochą!

2023-11-02

W cyklu 'Wide open for sustainable meetings' po raz pierwszy mamy przyjemność gościć firmę PCO. Prezeska firmy Anna Jędrocha opowie o wdrożonych działaniach ESG, zarządzaniu Symposium oraz ambitnie wyznaczonych celach, które są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku i zmianę realiów w branży MICE po pandemii.

 

'Wide open for sustainable meetings': Blu Experience

2023-10-13

Organizacja eventów wymaga uzgodnienia wielu czynników. Planowanie, realizacja, koordynowanie – wszystko to musi się zgrać w odpowiednim momencie. Do tego dochodzą wyzwania związane w z wdrażaniem pomysłów w duchu zrównoważonego rozwoju, kwestie budżetu i znalezienie rozwiązań najkorzystniejszych dla klienta. Jak tym wyzwaniom stawia czoła krakowska agencja eventowa Blu Experience? Zapraszamy na wywiad z cyklu 'Wide open for sustainable meetings' z Krzysztofem Paradowskim, Dyrektorem Kreatywnym i Wiceprezesem Zarządu.

'Wide open for sustainable meetings': Fabryczna 13

2023-10-03

Fabryczna City stanowi przykład udanej rewitalizacji, gdzie historyczne dziedzictwo spotyka się z nowoczesnością, tworząc kompleksowe miejsce funkcjonujące w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

'Wide open for sustainable meetings': EXPO Kraków

2023-09-13

Wielofunkcyjne Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków to obiekt dostosowany do szerokiego spektrum wydarzeń. W działającym od 2014 roku obiekcie odbywa się wiele kultowych już imprez jak Targi Książki w Krakowie, Targi KRAKDENT, Targi HORECA, Kongres i Targi LNE czy Festiwal Tatuażu TATTOOFEST. Dla centrum oferującego jedną z największych powierzchni targowych w Polsce funkcjonowanie w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju to wręcz konieczność! Jakie rozwiązania i pomysły realizuje EXPO Kraków opowie Katarzyna Marciszyn, Kierownik Działu Sprzedaży i Wynajmów.

DOUBLETREE BY HILTON KRAKOW HOTEL & CONVENTION CENTER w cyklu 'Wide open for sustainable meetings'

2023-08-25

Zapraszamy do lektury wywiadu z Łukaszem Sewiołło, Dyrektorem ds. Sprzedaży i Marketingu, który przybliży rozwiązania stosowane w hotelach DOUBLETREE BY HILTON KRAKOW HOTEL & CONVENTION CENTER  oraz  HAMPTON BY HILTON KRAKOW. Łukasz Sewiołło wyjaśni czym jest program Carbon Neutral Meetings oraz jakie inicjatywy sieci Hilton mobilizują do zmian.

'Wide open for sustainable meetings': Centrum Kongresowe ICE Kraków

2023-08-14

Działające od 8 lat ICE Kraków na stałe wpisało się w miejski krajobraz, kalendarz wydarzeń biznesowych i kulturalnych Krakowa. Rozwiązania i pomysły na organizację spotkań zgodne z celami zrównoważonego rozwoju przybliży Paula Fanderowska, Wiceprezeska Kraków5020, operatora obiektu.

Sheraton Grand Krakow w cyklu 'Wide open for sustainable meetings'

2023-07-21

Tematyczny cykl 'Wide open for sustainable meetings' porusza szereg zagadnień związanych z wdrażaniem zielonych rozwiązań wśród krakowskiej branży turystycznej i szerzej - ze zrównoważonym rozwojem miasta. Na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych znajdą Państwo materiały między innymi o projekcie MINEV, którego celem jest ograniczenie ilości odpadów generowanych podczas dużych wydarzeń czy inicjatywie Festiwale dla Klimatu.

Znajdź